![](https://images.tournet.gr/photos/areas/169_1.jpg)
Η Μονή Καρδιώτισσας είναι έξι χιλιόμετρα πριν το Αβδού, μετά από το χωριό της Κεράς. Βρίσκεται 45 χιλιόμετρα νοτιοανατολικά του Ηρακλείου προς το Οροπέδιο Λασιθίου. Η Μονή της Κεράς της Καρδιώτισσας βρίσκεται σε μια θαυμάσια τοποθεσία, ψηλά στα βουνά της Δίκτης, με θέα στην πεδιάδα και στη θάλασσα.
Φωτογραφίες από Μονή Καρδιώτισσας:
![Η Μονή της Παναγίας Καρδιώτισσας](https://images.tournet.gr/photos/1458/064.jpg)
Η Μονή της Παναγίας Καρδιώτισσας
![](https://images.tournet.gr/photos/areas/169_1.jpg)
< Προηγούμενο | Επόμενο > |
---|